Kolory na literę P

Palisander, Patynowy, Perłowy, Piaskowy, Pistacjowy, Platynowy, Płowy, Pomarańczowy, Popielaty, Porcelanowy, Poziomkowy, Purpurowy

Wybierz literę i zobacz odpowiedzi

A | B | C | D | E | F | G | H | I | J | K | L | Ł | M | N | O | P | R | S | T | U | W | Z

Kolory na literę P - opisy

Palisander

Palisander to ciemny odcień, który na dobre zadomowił się we współczesnej architekturze. Jest doskonałą przeciwwagą dla wszystkich kolorów jasnych. Doskonale wygląda zestawiony z jasną ścianą czy tynkiem w białym kolorze. Palisander postrzegany jest jako kolor niezwykle szlachetny i elegancki. Doskonale sprawdza się we wnętrzach urządzonych zarówno w stylu nowoczesnym, jak i bardziej klasycznym. Elementy w kolorze palisander łączyć można z nowoczesnymi materiałami wykończeniowymi, do których zalicza się między innymi szkło oraz stan nierdzewną.

Patynowy

Kolor patynowy to kolor, który naturalnie pojawia się na przedmiotach wykonanych z miedzi, a także jej stopów. Powszechnie uważa się, że jest to jeden z bardziej niesamowitych kolorów. Jest to kolor wpadający w zgaszoną zieleń. Jest kolorem pełnym szlachetności. Z tego też powodu powszechnie wykorzystywany jest we wnętrzach. Sprawdza się świetnie w pomieszczeniach urządzonych w stylu klasycznym. Wprowadza do wnętrz powiew luksusu, elegancji i niesamowitego stylu. Kolor patynowy najczęściej pojawia się na rozmaitych dodatkach czy architektonicznych elementach dekoracyjnych.

Perłowy

Kolor perłowy to kolor, którego nazwa pochodzi od masy perłowej. Obecnie jest to jeden z bardziej delikatnych, a jednocześnie cenionych kolorów. Jego cechą charakterystyczną jest delikatny połysk. Perłowy jest aktualnie bardzo chętnie wykorzystywany w wystroju wnętrz. Wielu producentów farb ściennych oferuje te w kolorze perłowym. To doskonała alternatywa dla tradycyjnego koloru białego i delikatnych odmian szarości. Perłowy sprawi, że ściany nabiorą szlachetniejszego wyglądu, a pomieszczenie będzie wydawało się bardziej eleganckie.

Piaskowy

Kolor piaskowy to kolor, w którym połączono jasny beż z bardzo delikatnym, jasnym, pastelowym wręcz różem. Jest to kolor niezwykle delikatny, nie dominujący i nie obciążający. Idealnie sprawdza się w pomieszczeniach o niewielkiej powierzchni. Piaskowy optycznie powiększa pomieszczenia. Z uwagi na to, że jest to kolor lekki i delikatny nic nie stoi na przeszkodzie, aby łączyć go z barwami bardziej mocnymi. W modzie kolor piaskowy pojawia się przede wszystkim latem. Świetnie sprawdza się w przypadku zwiewnych, dziewczęcych sukienek.

Pistacjowy

Kolor pistacjowy to jasny, delikatny zielony. Można powiedzieć, że kolor pistacjowy powstaje na skutek rozbielenia koloru zielonego. Pistacjowy jest kolorem obecnie bardzo popularnym. Pięknie podkreśla opaloną skórę, co sprawia, że po pistacjowy sięgają projektanci letnich ubrań. Bez trudu można kupić pistacjowe sukienki, spódnice i bluzki przeznaczone do noszenia latem. Również we wnętrzach pistacjowy jest kolorem lubianym i często wykorzystywanym. Bez przeszkód można go wykorzystywać w niewielkich pomieszczeniach. Z uwagi na to, że jest to kolor delikatny i niedominujący pozwala na zastosowanie dodatków w mocnych, intensywnych kolorach.

Platynowy

Kolor platynowy to kolor biały z delikatną srebrną poświatą. Delikatnie lśni, co sprawia, że jest kolorem niezwykle eleganckim. To kolor bardzo klasyczny. Obecnie jest kolorem niezwykle popularnym. Chętnie wykorzystywany jest we wnętrzach. Kolor platynowy na ścianie w salonie czy sypialni to doskonała alternatywa dla zwykłego i dla wielu osób po prostu nudnego koloru białego. Platyna bije rekordy popularności również we fryzjerstwie. Coraz więcej młodych kobiet farbuje swoje włosy właśnie na kolor platynowy. Jest to kolor, który dodaje blasku, odmładza.

Płowy

Kolor płowy to delikatny, wręcz blady kolor żółty, które przełamano kolorem szarym. Jest to kolor zgaszony, który nie jest barwą intensywną. Z tego też powodu doskonale sprawdza się we wnętrzach. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby pomalować nim wszystkie ściany znajdujące się w danym pomieszczeniu. Jednocześnie jest to kolor, który rozjaśni nawet najmniejsze pomieszczenie. Sprawi, że optycznie będzie ono wydawało się nieco większe. Kolor płowy to kolor, który wielu osobom kojarzy się z jesienią. To właśnie z tego powodu projektanci sięgają po niego najchętniej wówczas, gdy projektują ubrania przeznaczone właśnie na przełom lata i jesieni.

Pomarańczowy

Kolor pomarańczowy to kolor, który zaliczany jest do barw jaskrawych. Powstaje, kiedy zmiesza się ze sobą dwa inne kolory: czerwony oraz żółty. To kolor lubiany przez osoby pełne energii. Jest kolorem przykuwającym wzrok, trudno go nie zauważyć. W modzie króluje zwłaszcza latem. Podkreśla opalną skórę, co sprawia, że kobiety bardzo chętnie sięgają po odzież właśnie w tym kolorze. We wnętrzach wykorzystywany jest głównie w dodatkach. Niektórzy decydują się na pomarańczowo pomalować ściany, ale na ogół wybierają tym jedną ścianę w danym pomieszczeniu, wyraźnie ją w ten sposób podkreślając.

Popielaty

Kolor popielaty to odmiana koloru szarego. Określa się go również jako czysty popiel. To kolor zgaszony, który doskonale sprawdza się w wystroju wnętrz. Daje naprawdę ogromne możliwości aranżacyjne. Świetnie łączy się z kolorami pastelowymi, które nadal są bardzo modne w wystroju wnętrz. Można łączyć go także z nieco bardziej intensywnymi kolorami, uzyskując ciekawy, a jednocześnie bardzo elegancki efekt. Popielaty pasuje do takich kolorów, jak róż indyjski, intensywny amarant oraz morski. Wykorzystywany jest także w modzie. Ubrania w kolorze popielatym to doskonała baza dla różnych stylizacji.

Porcelanowy

Kolor porcelanowy to kolor niezwykle delikatny. Jest to barwa jasna, pastelowa, wpadająca w delikatny róż. Pod słońce jest przezroczysta. Jej nazwa nawiązuje do porcelany, która tradycyjnie miała taki właśnie kolor. Obecnie kolor porcelanowy jest często wykorzystywany we wnętrzach. Doskonale prezentuje się na ścianach. Rozjaśnia pomieszczenia, nie przytłacza ich, stanowi doskonałe tło dla dodatków. Jednocześnie jest kolorem bardzo subtelnym i eleganckim zarazem. Można łączyć go z barwami znacznie mocniejszymi, uzyskując ciekawy efekt.

Poziomkowy

Kolor poziomkowy to kolor, który powstaje na skutek rozbielenia koloru czerwoną. Jest znacznie delikatniejsza odmianą różu. To kolor, które nazwa nawiązuje do poziomek – bardzo lubianych owoców leśnych. Kolor poziomkowy jest kolorem niezwykle twarzowym. Pięknie prezentuje się na opalonej skórze. Szczególnie dobrze wyglądają w ubraniach w kolorze poziomkowym brunetki. We wnętrzach kolor ten pojawia się dość rzadko. Jeśli już, to wykorzystywany jest jako dodatek do innego dominującego koloru. Postawić można na przykład na poziomkowe zasłony.

Purpurowy

Kolor purpurowy to intensywny fioletowy, który zmieszany został z kolorem czerwonym. Jest to kolor, który od zawsze symbolizuje władzę i bogactwo. Kojarzy się z szlachetnością i uduchowieniem. W starożytności, a także w średniowieczu płaszcze w kolorze purpury nosi ci, którzy zajmowali wysokie, ważne stanowiska. W chrześcijańskie purpura kojarzona jest z męką Chrystusa. Kolor purpurowy jest kolorem intensywnym, głębokim. Trzeba wyraźnie zaznaczyć, że nie jest to czysty kolor fioletowy. Purpura jest znacznie mocniejsza.