Kolory na literę B

Beżowy, Biały, Biskupi, Błękitny, Bordowy, Brązowy, Brunatny, Brzoskwiniowy, Buraczkowy, Burgund, Bursztynowy, Bury

Wybierz literę i zobacz odpowiedzi

A | B | C | D | E | F | G | H | I | J | K | L | Ł | M | N | O | P | R | S | T | U | W | Z

Kolory na literę B - opisy

Beżowy

Beżowy jest jedną z neutralnych barw. Potocznie kolor ten określany jest jako kawa z mlekiem. Beżowy nie jest jedynym odcieniem mocno rozbielonej mlekiem kawy, obecnie znanym zdecydowanie więcej odcieni beżu. Niektóre z nich są zdecydowanie ciemniejsze. Beżowy jest kolorem chętnie stosowanym w aranżacji wnętrz. Z uwagi an swoją neutralność można łączyć go niemal ze wszystkimi innymi kolorami. Jest kolorem używanym także bardzo chętnie w modzie. Jest ponadczasowy, elegancki i nigdy nie wychodzi z mody.

Biały

Biały to jeden z neutralnych kolorów. Jest kolorem bardzo chłodnym. Można łączyć go ze wszystkimi innymi kolorami. Bardzo chętnie używany jest w aranżacji wnętrz. Dzisiaj używa się go nie tylko do malowania ścian. Gorącym trendem wnętrzarskim są białe meble. Biel to kolor, który chętnie gości także na ubraniach. Daje wiele możliwości stworzenia stylizacji na każdą okazję. Jest najjaśniejszym ze znanych nam kolorów. Dodanie kilku kropli białej farby pozwoli nam uzyskać wiele odcieni innych kolorów.

Biskupi

Kolor biskupi to nic innego jak kolor fioletowy w odcieniu amarantowym. Kolor ten można inaczej określić jako kolor różowofioletowy. Popularnie nazywamy te odcienie kolorem biskupim, gdyż jest to kolor szat noszonych przez biskupów kościoła katolickiego. Jest kolorem bardzo interesującym, ale jednocześnie bardzo intensywnym. Zarówno w aranżacji wnętrz, jak i w modzie należy więc traktować go bardzo ostrożnie. Decydując się na zastosowanie tego koloru, możemy łączyć go z różnymi odcieniami bieli.

Błękitny

Kolor niebieski jest jednym z trzech podstawowych kolorów. Ma wiele odcieni, błękitny jest tylko jednym z nich. Kolor błękitny można łatwo otrzymać dodając do niebieskiego niewielką ilość białej farby. Błękitny jest jednym z bardziej popularnych kolorów. Chętnie używany jest w modzie oraz w aranżacji wnętrz. Jest kolorem, którego znacznie w przeszłości wielokrotnie się zmieniało. Był między innymi symbolem stałości uczuć i wierności. Symbolizował także czystość. Błękit to synonim czystego nieba.

Bordowy

Bordowy to bardzo ciemny odcień koloru czerwonego. Popularnie o tym kolorze mówimy po prostu bordo. Taki kolor mają wina z Bordeaux. Aby uzyskać kolor bordowy trzeba zmieszać ze sobą kolor czerwony i brązowy. Jest to kolor, który bardzo mocno zwraca uwagę, ale jednocześnie w nadmiarze może okazać się bardzo męczący, dlatego stosujemy go z umiarem. Działa bardzo pobudzająco, nie powinno się więc stosować w pokojach dla małych dzieci. Bordowy nie sprzyja relaksowi i wyciszeniu. Jest jednocześnie kolorem eleganckim i ponadczasowym.

Brązowy

Brązowy zaliczany jest do ciepłych kolorów. To kolor bardzo naturalny, który kojarzy się nam z kolorami natury. Patrząc na kolor brązowy czujemy się bezpiecznie. Osoby, które lubią kolor brązowy są bardzo serdeczne i rodzinne. Wiele osób uważa, że brązowy jest kolorem nudnym. Wcale tak jednak być nie musi, gdyż brąz świetnie łączy się z wieloma innymi, bardziej jaskrawymi kolorami. Otrzymanie brązowego koloru wymaga zmieszania ze sobą farb w kolorze zielonym i czerwonym. Można go otrzymać równie mieszając ze sobą kolor fioletowy i żółty.

Brunatny

Brunatny to jeden z odcieni koloru brązowego. Aby go otrzymać, do farby w ciemnobrązowym kolorze trzeba dodać trochę szarej. Jest to bardzo ciemny odcień brązu, może się więc tak zdarzyć, że w złych warunkach oświetleniowych zostanie pomylony z kolorem czarnym. Kolor ten bardzo często jest ulubionym odcieniem osób solidnych, osób, które chętnie pomagają innym. Brunatny dobrze łączy się z innymi kolorami ziemi. Jest postrzegany przez wiele osób jako smutny. Doskonale wygląda w połączeniu z kolorem zielonym.

Brzoskwiniowy

Brzoskwiniowy otrzymamy dodając do koloru pomarańczowego trochę koloru kremowego. Jest to jeden z bardziej radosnych odcieni w palecie barw. Stosowany w aranżacji wnętrz ożywia każde, najbardziej ponure wnętrze. Warto kolor brzoskwiniowy stosować w kuchni, jadalni i w pokoju dziecięcym. Mówiąc „brzoskwiniowy”, mamy na myśli soczyste i bardzo smaczne, dojrzewające w słońcu brzoskwinie. Kolor brzoskwiniowy chętnie wybierają osoby, które towarzyskie i wrażliwe. Jest barwą bardzo ciepłą. Możemy łączyć go z brązem.

Buraczkowy

Buraczkowy jest jednym z ciemniejszych odcieni koloru czerwonego. Jest kolorem pokrewnym kolorowi bordowemu. Aby otrzymać kolor buraczkowy musimy dodać do ciemnoczerwonego koloru dodać trochę fioletu. Jest kolorem, który kojarzy nam się ze smacznymi buraczkami lub równie smacznym czerwonym barszczem. Można go łączyć z wieloma kolorami, ale powinny to być raczej kolory zdecydowanie od niego jaśniejsze. Świetnie wygląda połączony na przykład z kolorem écru czy innymi odcieniami bieli. Jest intensywny, stosujmy go z umiarem.

Burgund

Burgund to kolor, który przywodzi na myśl czerwone wino. Jest to kolor intensywnej, głębokiej czerwieni. Burgund jest o ton jaśniejszy od koloru bordo. Jak inne odcienie koloru czerwonego, również burgund jest kolorem bardzo energetycznym. Jest bardzo zmysłowy. Kolor ten bardzo często jest ulubioną barwą osób bardzo wrażliwych, ale jednocześnie osób obdarzonych bardzo dużym poczuciem humoru. To kolor bardzo mocny i niezwykle wyrazisty, jest też kolorem bardzo wymagającym. Chętnie stosowany w modzie.

Bursztynowy

Bursztynowy to bardzo ciepły kolor. Jego nazwa nawiązuje do nazwy minerału – bursztynu. Kiedy mówimy „bursztynowy”, mamy na myśli rozgrzany piasek, szum morza, słońce. Jest to kolor wprost wymarzony dla dojrzałych kobiet. Kolor bursztynowy sprawdza się nie tylko w modzie, ale także w aranżacji wnętrz. Można łączyć go z wieloma innymi kolorami otrzymując bardzo ciekawe połączenia. Do wnętrz kolor ten wprowadza wiele ciepła, warto stosować go wszędzie tam, gdzie naturalnego światła dociera bardzo mało.

Bury

Bury kolor jest średnio ciemnym odcieniem koloru brązowego. Otrzymuje się go mieszając w odpowiednich proporcjach kolor czerwony, zielony i niebieski. Dobierając proporcje poszczególnych kolorów, aby samodzielnie przygotować sobie farbę w tym kolorze pamiętajmy, że najwięcej musimy użyć farby w kolorze czerwonym, a najmniej w kolorze niebieskim. Odcień koloru burego bardzo często określany jest jako brudny. Właściwie ten kolor powinniśmy określać jako szarobrązowy. Bury jest nazwą używaną w języku potocznym.